PL | CZ
Morávek systémy s.r.o. | www.omitniky.pl
SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA
System listew do tynkowania - film

Zachęcamy do obejrzenia filmu na YouTube, prezentującego pracę z naszym systemem listew.

Zalety systemu listew

> Oszczędność czasu

Najczęściej stosowaną metodą wyrównywania powierzchni krzywych ścian, jest utworzenie na ścianie siatki z gwoździ i sznurka, a następnie nałożenie na nie małych „placków“ zaprawy, które po wyschnięciu łączy się w długie pasy kierunkowe, według których możemy później nakładać tynk. Prace te trwają zazwyczaj około dwóch dni dlatego, że po każdym nałożeniu zaprawy musimy poczekać aż do jej całkowitego wyschnięcia. Dzięki naszemu systemowi możemy tak samo przygotować ścianę do tynkowania, montując podstawowe elementy systemu zaledwie w ciągu 1 godziny.

> Precyzyjność

Za pomocą systemu listew wyrównujących osiągniemy doskonale równe powierzchnie. Listwy są wykonane ze stali nierdzewnej, a podkładki wyrównujące pozwolą nam w dokładny i stabilny sposób umieścić listwy na ścianie. To zapewni nam uzyskanie równych powierzchni i w przypadku, że podstawą były bardzo krzywe ściany jak również pomoże nam przy pracy z łatą. Montaż listew na dwóch przyległych ścianach przy użyciu kątownika, pozwali nam uzyskać dokładne kąty proste, które są ważne np. podczas przyklejania płytek lub montowania narożnych szafek.

> Różnorodność tynkowanych powierzchni

Pojedyncze elementy wchodzące w skład naszego systemu można dowolnie łączyć, co pozwala wyrównywać, jak w pionie tak i w poziomie, powierzchnie o dowolnej wielkości. Możemy tak wyrównać powierzchnię już podczas jednego montażu, a w ten sposób wyeliminować nierówności nakładanego tynku, czy też ryzyko tworzenia się „schodów“ podczas kilkustopniowego wyrównywania większych powierzchni.

> Uniwersalność

Nasz system listew został wytworzony w ten sposób , aby miał jak najszersze zastosowanie. Można go stosować przy tynkowaniu starych ścian jak i przy nanoszeniu tynków na ściany nowych budynków. Możemy go stosować na powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne budynków.

> Szybki zwrot kosztów zakupu

W związku z tym, że główne elementy naszego systemu podczas samego tynkowania nie ulegają uszkodzeniu, cały system możemy używać wielokrotnie. W porównaniu z klasycznymi listwami prowadzącymi, które zostają pod tynkiem, koszta zakupienia naszego produktu zwrócą się już po położeniu tynków w 4 pomieszczeniach. Przykładowa kalkulacja jest dostępna tutaj.

> Prosty sposób montażu

Prostota całego systemu listew i przejrzysta instrukcja montażu pozwala na to, że z naszym produktem mogą pracować jak firmy profesionalnie zajmujace się tynkowaniem ścian , tak i zdolni majsterkowicze.

Instrukcja montażu w formacie PDF dostępna TUTAJ.