PL | CZ
Morávek systémy s.r.o. | www.omitniky.pl
SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA SYSTEM LISTEW DO TYNKOWANIA
System listew do tynkowania - film

Zachęcamy do obejrzenia filmu na YouTube, prezentującego pracę z naszym systemem listew.

Mam prostą ścianę

W przypadku tynkowania prostej ściany, która nie potrzebuje wyrównania, możemy pojedyncze listwy nainstalować na ścianę bez użycia podkładek wyrównujących. Możliwe niewielkie nierówności można wyrównać odpowiednią podkładką. W ten sposób warstwa położonego tynku będzie minimalna i odpowiadać będzie grubości samej listwy (10mm). W przypadku większych nierówności musimy już oprócz listew używać i podkładki wyrównujące.

Mam prostą ścianę

Klasyczne listwy prowadzące a system listew wyrównujących-porównanie

Do tynkowania prostych ścian możemy oczywiście używać blaszanych listew prowadzących, ale przez nas opracowany system ma i w tym przypadku więcej zalet. Po pierwsze możliwość wyrównania drobnych nierównosci bez użycia specjalnych podkładek wyrównujących. Dodatkowo w przypadku klasycznych listew istnieje również ryzyko ich deformacji.

Drugą i jednocześnie najważniejszą zaletą naszego systemu jest to, że klasyczne listwy prowadzące zostają pod tynkiem, a pojedyncze listwy naszego systemu możemy używać wielokrotnie, a dzięki temu oszczędzamy pieniądze. W bardzo prosty sposob możemy obliczyć, za jak długo zwrócą się nam pieniądze inwestowane do naszego systemu, porównując to jednocześnie z inwestycją do klasycznych listew prowdzących.

Zwrot kosztów zakupu naszego produktu wyliczony został na przykładzie pomieszczenia o rozmiarach 5x5 m z drzwiami i 2 oknami. Na taką powierzchnię będziemy potrzebować, w zależności na rozmieszczeniu okien i drzwi oraz wzajemnych odległości między listwami, od 20 do 24 listew o długości 2,75 m. Dla porównania weźmiemy listwy, które są przeznaczone do nakładania tynków, o grubości 10 mm (nasz system listew wyrównujących pozwala na położenie minimalnej warstwy tynku o grubości 10mm), i długosci 2,75 m (wysokość pomieszczenia wynosi 2,6m ale standardowa listwa dostępna w punktach sprzedaży materiałów budowlanych, ma długość własnie 2,75m).

Średnia cena za 1m listwy prowadzącej wynosi około 2 PLN bez VAT-u.

Kalkulacja:

2,- PLN x 2,75 m x 24 szt. = 132,- PLN bez VAT-u za przygotowanie przykładowego pomieszczenia.

Zwrot inwestycji:
515,- PLN : 132,- PLN = już po przygotowaniu  do tynkowania 3,9 pomieszczeń.